Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Péřové peřinky

Péřové peřinky

 

O péřových peřinkách

V prvních třech měsících života je vhodné používat péřovou peřinku téměř neustále. Můžete si ji přichystat již do porodnice a přibližně do 3. měsíce věku do ní balíme děťátko v podstatě celodenně, mimo dobu aktivního cvičení nebo přebalování... Používáme ji k chování, odříhnutí, ukládání ke spánku, k předávání a chování dítěte návštěvami, k odpočinku a ke spánku dítěte v postýlce, do kočárku i autosedačky.

Je výborným pomocníkem a může být skvělým dárkem.

image

 

Význam péřové peřinky

Péřová peřinka nabízí novorozenci pocit jistoty, bezpečí, stálého tepla, měkkého a pohodlného prostředí. Dítě pokládané do péřové peřinky bývá spokojené a celkově dobře prospívá.

Do péřové peřinky se Vaše miminko může propadnout jako do měkkého pelíšku. Tím mu přibližíme podmínky, které zná z nitroděložního života a cítí se bezpečně jako v maminčině bříšku. Peří má ideální schopnost udržovat stabilní teplotu dítěte.

Novorozenec má nestabilní polohu a neumí si pohodlně lehnout na záda a miminka se postupně "rozbalují" jako poupátka. Schoulená poloha dítěte ve stabilně teplé a pohodlné peřince je ideální relaxační a rehabilitační prostředí pro plačtivé a zvýšeně dráždivé děti, kojence se zvýšeným svalovým napětím, děti trpící plynatostí a bolestmi bříška i novorozence, kteří prošli těžkým porodem. 

Péřová peřinka s polštářkem pomůže zabránit upřednostňování stočení hlavičky dítěte k jedné straně a vzniku oploštěného záhlaví. Péřovou peřinku nelze nahradit žádným jiným materiálem. Tzv. rychlozavinovačky, které jsou pouze na suchý zip bohužel nenabízí novorozencům možnost "propadnutí do hloubky" a uvolnění celého tělíčka miminka.

Péřová peřinka se zapíná na knoflík a zapnutí se dá nastavit podle toho, jak moc ji potřebujete utáhnout.

 

Z čeho je peřinka vyrobená?

Polovysypaná péřová peřinka je plněná novým, čerstvě vyčištěným profoukaným husím peřím pouze v takovém množství, aby dítěti nabízela pohodlí, pocit jistoty, bezpečí a tepla, ale také pevný základ (má přesně potřebnou gramáž peří).

Peřinka se skládá z vnějšího povlečení a vnitřní peřové výplně. Peří je zašito do vaku z husté, ale přesto jemné a příjemné látky zvané sypovina. Sypovina je impregnovaná, riziko protečení moči apod. až na peří je tedy minimální. Sypovina je plněná novým husím peřím, podíl prachového peří je 20%.

Peřinku je nutno denně načechrat, protřepat, vyvětrat a převléknout.

 

Jak pečovat o péřovou peřinku?

Peřinku je nutné denně načechrat, protřepat, vyvětrat a převléknout.

Povlaky je potřeba prát pravidelně, doporučuji k zakoupení 2-3 povlaky na prostřídání.

Lehké znečištění stačí právě kvůli impregnaci očistit vlhkým hadříkem. Při silnějším znečištění péřové výplně, kdy předpokládáte, že může být znečištěno i peří, doporučuji zajistit vyprání v čistírně, kde máte jistotu kvalitního vyprání i usušení bez poškození peří.

Pokud budete péřovou výplň prát v pračce, nastavte co nejšetrnější program, ideálně na teplotu 30°, bez ždímání. Důležité je pak sušení! Vypranou péřovou výplň suště v sušičce se 3 - 4 tenisovými míčky, které zajistí načechrávání peří při každém otočení bubnu, horký vzduch v sušičce zároveň zničí možné roztoče a choroboplodné zárodky. Pokud sušičku nemáte při sušení je nutné výplň s peřím pravidelně načechrávat, ideálně co 30 - 60 minut. Je potřeba počítat s tím, že důkladné vysušení výplně si vyžádá někdy i dva dny, proto je lepší ji sušit na topení nebo na přímém slunci.

 

Peřinka může být i nebezpečná!

Do peřinky balíme dítě zásadně v poloze na zádech!!!

 

V případě položení dítěte na peřinku do polohy na boku a jeho zabalení do peřinky v této poloze, by mohlo dojít k jeho spontánnímu přetočení na bříško. Dítě v poloze na bříšku a na peřince je doslova ohroženo zadušením. Nejen proto, že je omezené v pohybu zavinutím do peřinky, ale také z důvodu, že do cca 3. měsíce věku není dostatečně silné ani k otočení hlavičky, natož tělíčka, v případě potřeby nádechu v omezeném a ohraničeném prostoru.

 

Polovysypaná péřová peřinka Dráček výplň + povlak

 

 

 

 

 

TOPlist
aktualizováno: 09.06.2018 01:31:07